Letní medaile pro spolek Černí koně v prodeji!
Zpět do obchodu

Registrace

Stezka Valaška – unikátní rozhledna na Pustevnách

Pustevny, známé horské sedlo v srdci Beskyd, má od roku 2019 novou atrakci, na kterou láká návštěvníky. Je jí Stezka Valaška – dřevěná stezka mezi korunami stromů s unikátním zavěšeným chodníkem a adrenalinovou skleněnou vyhlídkou.

1

 

Stezka Valaška byla otevřena v lednu 2019. Najdete ji jen asi 300 metrů od středu Pusteven směrem k vrcholu Tanečnice, kolem horní stanice lanovky nahoru do lesa. Stezka Valaška zahrnuje několik částí. Samotná stezka od vstupu po vyhlídkovou věž měří 394 metrů a stoupá postupně do výšky 15 metrů nad zemí. Projdete po ní mezi korunami vzrostlých stromů a dostanete se k vyhlídkové věži. Chodník na její 22 metrů vysoký vrchol měří dalších 220 metrů. Celá cesta je bezbariérová a pohodlná.

 

Himalájský chodník

Zájemci o dobrodružnější zdolání stezky se mohou vydat po Himalájském chodníku. Tento 150 metrů dlouhý zavěšený chodník je vyrobený z provazů a naštípaných dubových polen. Stylově jej doplňují barevné třepotající se modlitební praporky znázorňující vodu, zemi, vzduch, nebe a oheň. Přejít si tuto lávku je prima zážitkem.

 

Skywalk

Nevšedním zážitkem, který zvedne hladinu adrenalinu v krvi, je vstup na Skywalk. Tato skleněná vyhlídka trčící z vrcholu věže je se svými 7 metry nejdelší vyhlídkou svého druhu v Evropě. A vzhledem k výšce 30 metrů nad zemí to chce trochu odhodlání na ni vstoupit. Tedy alespoň pro mne to nebylo úplně jednoduché, zato syn si běhal tam a zpátky bez nejmenšího zaváhání. Každopádně to ale stálo za to. Dívat se do prázdna pod nohama je zvláštní pocit.

 

Trampolínové hřiště

Dalším adrenalinovým zážitkem a pro děti jistě zdrojem nadšení je trampolínové hřiště s 9 trampolínami. Nachází se ve věži celých 12 metrů nad zemí a je tak nejvýše položeným trampolínovým hřištěm v Česku. Při naší návštěvě v dubnu 2019 se na jeho zprovoznění teprve pracovalo, ale věřím, že z něj děti musí být nadšené.  Na stezce jsou i místa určená k odpočinku a občerstvení, nechybí ani naučné a informační tabule.

 

Panoramatické výhledy

Ovšem tím nejlepším na celé Stezce Valašce jsou samozřejmě dech beroucí panoramatické výhledy na hřeben Beskyd i široké okolí, při dobré viditelnosti až do vzdálenosti 100 kilometrů. Dohlédnete tak do Polska, na Slovensko, uvidíte hřeben Jeseníků. My jsme moc štěstí na dobré počasí neměli, přesto byl pohled na okolní kopce nádherný.

 

Autor: Martina Limbergová (Primavylety.cz)

Další tipy na zajímavé výlety nalezneš na portále www.primavylety.cz

Zpět do obchodu