Letní medaile pro spolek Černí koně v prodeji!
Zpět do obchodu

Registrace

Ambasadoři

Patří vám velké poděkování za to, jak inspirujete, šíříte potřebu pravidelného zdravého pohybu a podporujete ostatní. Díky

 

Linda z Roudnice nad Labem

Jmenuji se Linda a pocházím z Duchcova u Teplic. Nyní žiji na vesnici u Roudnice nad Labem ( Pod horou Říp). Ve skupině Hezky pěšky jsem už dlouho, ale více akční jsem přes rok a půl (díky pohybu, který teď mám, jsem zhubla 30kg a pokračuji dál). Začala jsem chodit hodně s hůlkami a později jsem přidala i běh. Sport je pro mě úžasný relax, kdy úplně vypnu a užívám si ten klid venku a přírodu. Pohyb mi hodně pomáhá hlavně psychicky. Vždy se těším na nějakou výzvu ve skupině a nebo v hodinkách Garmin, které používám. Skupina Hezky pěšky je úžasná a jsem moc ráda, že tam jsem také!

Linda

 


 

Alča z Vysočiny

Pocházím z Pelhřimova, z kraje Vysočina. Chůzi a přírodu miluji celý život. Už od malička jsem u tety na samotě běhala po okolních lesích, se svými třemi dětmi jsem chodila na procházky do přírody a chůze a příroda mě baví do dneška. Jsem spíše chodec samotář. Vyrazím do přírody, vypustí z hlavy starosti a problémy, vyčistím si hlavu a vracím se odpočata, neskutečně nabitá energií. U mě to funguje na 100% a navíc tím pohybem se zároveň udržuji fit. Miluji krásné okolí Pelhřimova, mám svoje oblíbená místa a baví mě sledovat jak se během čtyř ročních období mění a ráda si tu krásu, kterou kolem sebe vidím i vyfotím.

Jsem nesmírně šťastná, že jsem objevila skupinu HEZKY PĚŠKY a její výzvy. To mě velice motivuje k ještě delším výšlapum, protože mojí vlastností je vytrvalost. Já když se do něčeho dám, tak pořádně, takže když je čas, jsou výšlapy dlouhé. Doufám, že mi to ještě dlouho vydrží a že tím aspoň trošku budu motivovat i ostatní. Ale samozřejmě každý musí podle svých sil, možností a času. A navíc pravidelná chůze je nad všechny diety a dá se provozovat v každém věku, je návyková a to je dobře.

Alca


 
Dáša z Brna

Jsem Dáša z Brna a chodit jsem začala hlavně proto, abych si vyčistila hlavu, když jsem byla v úzkých.. chození a kochání se přírodou mě neskutečně nabíjí, nejdříve jsem chodila sama se sluchátky v uších ale od května 2021 co jsem ve skupince Hezky pěšky, jsem začala chodit i s partackou Monikou na výšlapy. O to více je to motivující a super.. chodíme nejen okolo našeho Brna, ale vydaly jsme se i do hor a různých koutů země....je to proste úžasný pocit, kochat se přírodou kolem sebe, která neskutečně nabíjí a vykouzlí i úsměv na tváři a fotky a všechno to sdílení....to je radost☺️

 

Dasa

 


 

Magda ze Slavkovského lesa

Ahoj jsem Magda, pocházím z malebného města Loket na západě Čech, 48 let ale bydlím kousek výš v dalším krásném koutě naší republiky, Horním Slavkově, položeném uprostřed Slavkovského lesa.

16.7.2022 jsem dovršila 68 let, celý život za pultem a lidi mi moc chybí. Před 12 lety mi byla stanovena diagnóza Ankylozující spondilitida, tj. Bechtěrevova choroba, můj úhlavní nepřítel, který způsobil, že mám místo páteře srostlou bambusovou tyč i na hrudníku, plus bolavé deformované klouby hlavně na rukou. Jsem ale prý pozitivní se spoustou zálib, mé heslo je tedy "Když nemůžeš, přidej" a tím se snažím řídit. Někdy to jde hůř, když zákeřňák útočí, ale většinou vyhrávám.

Ani nevím, kdo mě přidal do této úžasné skupiny, od té doby se necítím sama. Nestěžuji si ale, jsme parta důchodkyň plus Václav 82 let, náš fotograf a ochránce, a tak razíme za každého počasí. Máme tu výhodu, že jsme v lokalitě, kdy stačí vyjít kousek od domova a jsme v lese, kde je vždy co objevovat, i když se zpět vracíme s pytli odpadu, ale tak to je. V kolektivu člověk zvládá všechno lépe a vím, že mě nenechají ve štychu, když to zrovna neudýchám v našich kopcích.

Snažím se být žirafkou každý den a ráda bych v tom pokračovala, jsme už kámošky. Všem přeji šťastné kroky se sluníčkem nad hlavou a přáteli kolem sebe. Vždyť přeci "každý krok se počítá" a šlapeme pro své zdraví, někdo víc, někdo jako já s výškou 148 cm musí těch krůčků dát víc, ale tak už to je. Tak to jsem tedy já, Magda a těším se na další výzvy.

 Magdicka

 


 

Marta z Příborska

Chůzi jsem zcela propadla před sedmi lety, když jsem začala používat aplikaci Samsung Hearth. Ty různé výzvy co na ní byly jsem měla moc ráda bavilo mě, být stále ve předu s těmi nejlepšími. Ráda chodím kolem řeky Lubiny a v lese kde si užívám ten klid bez lidí. Jsem takový samotář! Na chůzí jsem se stala závislá, přítěže jsem si mnohdy neuvědomila, že už pochodují i při jídle. Nikdy si sebou nezapomenu vzít svoje oblíbené kafíčko, kde si ho v přírodě nejvíce vychutnánam. Výzvy Hezky pěšky mě moc baví a ráda bych byla příkladem všem ostatním,co sedí doma na zadku. Mám zkrátka radost z pohybu a dělá mě to šťastnou.

Marta

 


 

Jana z Krušných hor

Jmenuji se Jana, bydlím na úpatí Krušných hor v Krupce. Ráda se procházím přírodou i městem, snažím se vidět to krásné a moc ráda to i fotím. Myslím,že jsem už na chůzi závislá, je to krásný relax.

 Jana  

 


 

Mariol z Ústí nad Labem / Prahy

Mariol má nezlomnou vůli pro dosažení svých cílů. Řídí se heslem: “Motivuj a inspiruj sama sebe a druhé”.  Aktivně vyhledává náročný terén pro chůzi, běh a jízdu na kole. Miluje sportovní výzvy.

mariola 

 


 

Roman ze Žatce

Roman je dlouhodobým gepardem a skvělým motivátorem. Nejčastěji jej potkáte v Žatci u řeky, kde si "krátí" cestu do práce, ale občas je k zastižení i ve městě. Pokud má zrovna po výplatě, vedou jeho trasy směrem k nákupním centrům :-) :-) 

Hodně rád si o víkendech udělá cestou pauzu na kafe, aby ochutnal, kde jaké mají :-)  

 


 

Martina z Poohří

Martina ještě nevynechala snad žádnou výzvu. S železnou pravidelností sdílí své zážitky z procházek a je inspirací pro nás všechny. Nejčastěji ji potkáte v přírodě s baťůžkem v oblasti Poohří :-)  

 Martina 

 


 

Tomáš z Ostravy!
Jeho nejoblíbenějším místem k procházkám či běhání v Ostravě jsou Komenského sady. Chůze i běh jej udržují ve fyzické i psychické kondici! 

3 

 


 

Lenka
Nejraději chodí po horách. Občas volí fyzicky náročnější trasy, ale skvělý pocit v cíli za to stoji! Pokud nemá v plánu turistiku, pro radost si zaběhá! 

lenka 

 


 

Mišan z Prahy / Ostravy / Pardubic a Plzně :-) 

Je to v zásadě velký lenoch a pohodlný městský člověk. Když se ale zakousne jako buldok, dokáže toho ušlapat opravdu hodně. Chůze mu mimo jiné pomohla definitivně přestat kouřit a že těch pokusů bylo. Má velké sklony k obezitě a jedině chůze jej drží pod úrovní metráku :-) 

Mišana nejčastěji potkáte na Praze 4, rád ale objevuje nová místa po celé České republice. Hodně rád motivuje ostatní a je hlavním organizátorem většiny výzev Hezky pěšky. 

JA-s-plackou

 

Zpět do obchodu